Dlaczego warto śpiewać w chórze? Bo śpiewanie może mieć korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie na wiele sposobów.
Oto kilka przykładów. Śpiewanie w chórze poprawia nastrój. Samo śpiewanie jest formą aktywności, która może pomóc nam się zrelaksować i zmniejszyć stres. Kiedy śpiewamy, nasz mózg wytwarza hormony szczęścia, takie jak endorfina i serotonina, które mogą poprawić nasze samopoczucie i zmniejszyć uczucie lęku i niepokoju. Ale to nie wszystko.
Dlaczego warto śpiewać w chórze? Śpiew to zdrowie
Śpiewanie wymaga głębokiego oddychania i kontrolowania oddechu, co może pomóc wzmocnić mięśnie klatki piersiowej i brzucha oraz poprawić funkcjonowanie układu oddechowego. Głębokie oddychanie podczas śpiewania może pomóc poprawić krążenie krwi i zwiększyć dotlenienie organizmu.
Śpiewanie może pomóc wzmocnić układ immunologiczny poprzez poprawę krążenia krwi i zwiększenie produkcji przeciwciał. Śpiewanie wymaga także koordynacji ruchów i myślenia, co może pomóc poprawić funkcjonowanie mózgu i zwiększyć sprawność umysłową. No i nie zapominajmy! Śpiewanie piosenek z własnym tekstem może pomóc wzmocnić pamięć i zwiększyć zdolność do zapamiętywania informacji.
Śpiewanie może być skuteczną formą relaksu i sposobem na poprawienie samopoczucia i zdrowia. Ważne jest jednak, aby pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i rozgrzewce przed śpiewaniem, szczególnie jeśli będziemy śpiewać przez dłuższy czas.
Chcesz śpiewać? Nic prostszego. Robimy rekrutację!
Chór Niemęski rekrutuje basy, alty i tenory
Chór Niemęski rekrutuje nowe osoby członkowskie. Do zespołu można zgłaszać się do 7 stycznia 2023 r.
Przesłuchania do zespołu odbędą się 9 i 10 stycznia 2023 w Warszawie w formie warsztatów muzycznych. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić formularz pod tym adresem: https://4nonstraights.pl/rekrutacja/.
Kogo rekrutuje Chór Niemęski?
Do udziału w przedsięwzięciu Chór zaprasza osoby śpiewające i grające na różnych instrumentach, nieheteronormatywne kobiety i mężczyzn, osoby transpłciowe i niebinarne. W zespole znajdzie się również miejsce dla zaangażowanych osób sojuszniczych i osób nieśpiewających, które chcą wspomagać go od strony aktywistycznej lub organizacyjnej.
Nasz projekt ma pomóc odnaleźć „własny głos” jego uczestnikom i uczestniczkom. Będzie to bezpieczna przestrzeń do odkrywania i akceptowania swojej tożsamości. Głównie poprzez zajęcia wokalne, śpiewanie, poznawanie siebie, występy oraz i integrację z osobami ze społeczności LGBTQIA. Chór Niemęski ma być też bezpieczną przystanią, w której osoby doświadczające stygmy, będą mogły realizować się artystycznie. I właśnie w tej przestrzeni wyrażać swoje emocje. Chór wykonuje muzykę popową, rockową i musicalową w niebanalnych aranżacjach chóralnych.